Prověřovací cvičení

V pátek 15.10.2021 jsme se společně se sbory dobrovolných hasičů Českých Petrovic a Klášterce nad Orlicí sešli v areálu kunvaldského koupaliště a přihlehlém okolí na prověřovacím a taktickém cvičení.

Cvičení proběhlo stylem speciálně upraveného branného cvičení, ve kterém závodí dětské kategorie. Na začátku se všichni zúčastnění hasiči rozlosovali do tří týmů, ve kterých se následně soutěžilo. Prvním úkolem týmu byla záchrana zraněné osoby a jeho transport na nosítkách na bezpečné místo. Poté následovala resuscitace zraněné osoby (figuríny), kterou si vyzkoušel každý člen týmu. Po resuscitaci jsme se přesunuli na louku, kde jsme si osvěžili vyhledávání osob / předmětů v rojnici. Na dalším stanovišti jsme si prověřili hasičské značky a způsoby hašení různých materiálů hasícími přístroji. Na předposledním stanovišti jsme si prověřili znalosti ve vázání základních uzlů a na posledním stanovišti proběhlo řezání s motorovou pilou a následná údržba (čištění) pily.

Po doběhnutí všech týmů proběhlo zhodnocení a následná diskuze.

Děkujeme všech zúčastněným hasičům za jejich účast a perfektní přístup.

Posted in Nezařazené.